Foto

Realizacje

BUSINESS GARDEN POZNAŃ

KLIENT: PORR POLSKA SA

INWESTOR: Vastint Poland

ZAKRES PRAC:

W ramach zawartej z Generalnym Wykonawcą - firmą PORR Polska SA - Umową, Spółka IB Systems wykonała kompleksowe prace z zakresu instalacji elektrycznych w zakresie aranżacji przestrzeni najemców w budynku B17.

Kolejnym etapem realizacji było podpisanie aneksu na wykonanie instalacji BMS na powierzchni najemców w budynkach B14, B15 tzw. show room oraz B17, a także wizualizacji w budynkowym systemie BMS zadajników do belek chłodniczych i liczników energii elektrycznej na powierzchni najemców w budynkach B14, B15 oraz B17.

Zlecone nam prace wykonaliśmy w okresie od października 2014 do czerwca 2015 roku.

"Business Garden, zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej i Bułgarskiej na poznańskim Marcelinie, jest jednym z trzech parków biznesowych realizowanych pod tą marką przez Vastint w Polsce. Nowo wybudowany kompleks wyróżnia się charakterystyczną kameralną zabudową, dużym udziałem terenów zielonych i rozwiązaniami zapewniającymi komfortowe środowisko pracy. Do użytku oddano pierwsze cztery z dziewięciu planowanych budynków o całkowitej powierzchni najmu 42 000 m2.

Oprócz przestrzeni biurowych, w kompleksie oferowanych będzie szereg usług wspierających biznes, m.in. sale konferencyjne oraz udogodnień dla pracowników, np. poczta, bank, pralnia i kantyna. Kolejne usługi, jak chociażby przedszkole i placówka medyczna, będą otwierane na życzenie najemców.
Kluczowe rozwiązania budowlane i techniczne nowo wybudowanego kompleksu gwarantują użytkownikom doskonałe warunki pracy, a także zapewniają optymalizację kosztów w okresie eksploatacji budynków, przy jednoczesnym ograniczeniu negatywnych oddziaływań na środowisko. Projekt otrzymał pre-certyfikację LEED Gold, jednakże, intencją dewelopera jest uzyskanie ostatecznej certyfikacji na poziomie wyższym, tj. platynowym.

Kompleks znakomicie wpisuje się w realizację przyjętej przez miasto Poznań strategii rozwoju Marcelina poprzez wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej aglomeracji oraz wzmacnianie jego pozycji jako centrum usług wyższego rzędu.

Inwestorem i deweloperem projektu jest spółka Vastint Poland, należącą do Property Division Grupy Inter IKEA. Projekt architektoniczny powstał w pracowni Ahlqvist & Almqvist Arkitekter oraz Arcade Polska, natomiast generalnym wykonawcą kompleksu była firma PORR (Polska)."