Foto

Realizacje

CENTRUM DYSTRYBUCYJNE FIRMY AB W MAGNICACH

KLIENT: LOGZACT

INWESTOR: AB SA

ZAKRES PRAC:

Na zlecenie firmy Logzact SA w okresie od maja do października 2015 roku, realizowaliśmy prace związane z wykonaniem okablowania oraz montażu instalacji elektrycznej dla systemu transportu wewnętrznego w nowo budowanym Centrum Dystrybucyjnym firmy AB w Magnicach pod Wrocławiem. W ramach zleconych prac realizujemy również dostawę i montaż osprzętu oraz prefabrykację skrzynek obiektowych.

Nowe centrum dystrybucyjne firmy AB SA zlokalizowane zostało w Magnicach, tuż przy wjeździe na Autostradową Obwodnicę Wrocławia, na działce o powierzchni blisko 15 ha.

"Na decyzję o budowie nowego centrum wpłynął fakt, że AB rozrasta się dwukrotnie szybciej niż rynek i w ciągu dwóch, trzech lat firma nie mieściłaby się już w swojej dotychczasowej siedzibie. Dynamiczny wzrost wynika między innymi z rozszerzenia profilu działalności o nowe branże, w tym RTV, AGD oraz zabawkarską, a także położenie szczególnego nacisku na najnowocześniejsze rozwiązania e-commerce – informuje AB S.A."

Nowe magazyny centrum dystrybucyjnego AB SA to około 34 tys. miejsc paletowych i dużo większa tzw. wielopoziomowa antresola magazynowa. "Poprzez zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań logistycznych ilość wysyłek dziennie zwiększy się ponad czterokrotnie. Będzie to możliwe dzięki ultraszybkiemu sorterowi, automatycznym urządzeniom do formowania – dodaje inwestor."