Foto

Realizacje

LC CORP SILESIA STAR W KATOWICACH

KLIENT: BUDIMEX SA

INWESTOR: LC Corp SA

ZAKRES PRAC:

W ramach projektu budowy kompleksu biurowców LC CORP Silesia Star w Katowicach, IB Systems wykonała instalacje elektryczne, teletechniczne, automatyki i BMS. W skład kompleksu wchodzą dwa 8 kondygnacyjne biurowce, wraz z częścią usługową, która łączy oba budynki na parterze, a znajdą się w niej m.in. restauracje, kawiarnie, sklepy i punkty usługowe. Oba budynki mają łączną powierzchnię 27.000 m2, a część usługowo-handlowa (łącząca oba budynki) powierzchnię 1030 m2. Na terenie kompleksu zlokalizowany jest parking (podziemny oraz na poziomie 0) na 250 miejsc.

Inwestorem inwestycji jest Spółka LC Corp SA, a Zleceniodawcą Spółka Budimex SA. Za koncepcję i projekt obiektu odpowiada biuro architektoniczne Kuryłowicz&Associates.

Pierwszy etap - Budynek A został oddany do użytkowania na początku 2015 roku.

We wrześniu 2015 roku, w przetargu dla realizacji kolejnego, siostrzanego budynku (Budynek B), firmie IB Systems został zlecony, analogiczny do pierwszego etapu zrealizowanych już prac, zakres robót.

Prace w części głównej (tzw. części wspólnej) Budynku B zostały zakończone latem 2016 roku. W chwili obecnej trwają prace na kolejnych kondygnacjach dla poszczególnych najemców biurowca.