Foto

Realizacje

MERCEDES JAWOR

KLIENT: Electra M&E Polska

INWESTOR: Mercedes Benz Manufacturing Poland

ZAKRES PRAC:

Firma IB Systems podpisała z firmą Electra M&E Polska trzy umowy na wykonanie instalacji oddymiania mechanicznego i pneumatycznego na halach 1.1, 1.2 i 3.0 na terenie zakładu Mercedesa w Jaworze k/Legnicy.

Prace stopniowo trwały od maja 2019 do kwietnia 2020

"Pierwsza w Polsce fabryka silników i baterii elektrycznych Mercedes-Benz zostanie zlokalizowana w położonej około 70 km na zachód od Wrocławia w gminie Jawor, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zakład, w ramach nowo powstałej spółki Mercedes-Benz Manufacturing Polska, będzie produkował czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne oraz baterie elektryczne do samochodów osobowych Mercedes-Benz. Nowoczesna fabryka będzie połączeniem najwyższych standardów branży motoryzacyjnej z ideą „Przemysł 4.0“, a jej uruchomienie pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnych koncernu w Europie Wschodniej oraz elastyczności i efektywności globalnej sieci produkcyjnej Mercedes-Benz.(...)

Wartość inwestycji koncernu Daimler AG w Jaworze to około 600 mln euro, czyli ponad 2,5 mld zł. Uruchomienie tak nowoczesnego zakładu to jednak nie tylko inwestycja w jego budowę. Fabryka w Jaworze to również możliwość stworzenia ponad 1000 nowych, wysoko wykwalifikowanych miejsc prac, z których każde wygeneruje dodatkowe miejsca pracy u kooperantów, poddostawców i usługodawców w regionie. (...)"

[źródło: https://mercedes-benz-jawor.com.pl/o-fabryce/]