Foto

Realizacje

PIXEL 4 I 5 POZNAŃ

KLIENT: SKANSKA SA

INWESTOR: PIXEL3 SP. Z O.O.

ZAKRES PRAC:

Kompletne wykonanie instalacji teletechnicznych oraz instalacji BMS dla budynków 4,5 i 6, w tym instalacja systemu CCTV, szkielet sieci telekomunikacyjnej, część administracyjna bezpieczeństwa budynku, system SSWiN oraz KD, system interkomowy, przyzywowy, system detekcji CO i LPG, system SSP, system parkingowy, uszczelnień p.poż. i
systemowych, pomiary, sieci i przyłącza zewnętrzne teletechniczne, system CCTV terenu zewnętrznego, część administracyjna i bezpieczeństwa terenu zewnętrznego, system KD terenu zewnętrznego, system BMS - to zakres prac
zlecony kompleksowo Spólce IB Systems w kolejnej Umowie przez firmę SKANSKA SA

Zlecone prace, które rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku zakończyliśmy w lipcu 2019 roku.

W chwili obecnej trwają prace instalacyjne dla kolejnych najemców budynku.

„Biurowce Pixel w Poznaniu, to zdecydowanie jedne z najpiękniejszych budynków w stolicy wielkopolski. W ciągu kilku lat od oddania do użytku, biurowiec [Pixel 1] otrzymał najbardziej prestiżowe polskie nagrody architektoniczne (…).

Projekt biurowców powstał w pracowni Jems Architekci, która śmiało może uchodzić za jedną z najlepszych pracowni projektowych w Polsce. Wkrótce, obok gotowego już budynku powstaną jeszcze dwa inne biurowce o powierzchni ponad 9 i blisko 8,5 tys. M kw. Oznacza to, że będą one nieco mniejsze niż pierwszy Pixel liczący ponad 14,5 tys. M kw. Na samym środku placu zbudowany zostanie pawilon z salami konferencyjnym.

Wizualnie biurowce będą bliźniaczo podobne do pierwszego etapu. Elewacja pokryta zostanie gładką szklaną fasadą i tworzyć będzie barierę oddzielającą pracujących w środku ludzi od ulicy. Całość efektownie będzie wyglądać od wewnętrznej strony. Tam budynek zdaje się „rozpikselować” i jego poszczególne fragmenty zmienią się w obłożone drewnem tarasy.

Powstanie również kameralny dziedziniec, na którym będzie można chwilę odpocząć. Surowy cedr kanadyjski na elewacji, szpalery grabów na tarasach i łąki na dachu Pixela. To wszystko pojawi się ponownie w nowych etapach. Parter nowych biurowców zajmie przychodnia lekarska, przedszkole, oraz siłownia. Powstanie również część gastronomiczna.

Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Skanska. Docelowo cały kompleks biurowy Pixel ma składać się z pięciu biurowców oferujących łącznie 50 000 m kw. powierzchni.”

[zródło: http://www.whitemad.pl/biurowiec-pixel-poznaniu-urosnie/]