Foto

MIELE KSAWERÓW - system sygnalizacji pożaru

Kolejnym zleceniem pozyskanym od firmy BLAKS SA dotyczącym fabryki Miele w Ksawerowie, jest umowa zawarta w październiku 2018 roku na wykonanie systemu sygnalizacji pożaru w obiekcie MIELE Ksawerów według projektu przekazanego do uzgodnienia z przedstawicielami VdS, przeprowadzenie audytu oraz pozyskanie odbioru wykonanej instalacji przez VdS oraz PSP.

"Pierwsza w Polsce inwestycja Miele, niemieckiego producenta AGD, już w pierwszym roku da pracę 350 osobom - donosi "Puls Biznesu". Firma wybuduje fabrykę pralek w Ksawerowie na terenie Łódzkiej SSE. Koszt inwestycji wyniesie 200 mln zł.

Nowy zakład ma ruszyć w 2020 r. i początkowo produkować 250 tys. pralek rocznie. Docelowo może tu pracować nawet 1500 osób - twierdzą źródła "Pulsu Biznesu". Miele to rodzinna firma założona w 1899 r. przez Carla Miele i Reinharda Zinkanna, których potomkowie są akcjonariuszami i członkami zarządu koncernu. W roku finansowym 2016/17 firma miała 3,93 mld euro obrotów. Zatrudnia 19,5 tys. osób, a jej centrala znajduje się w Gutersloh w Westfalii - czytamy w "Pulsie Biznesu"."

Planowane zakończenie powierzonych Spółce prac określone zostało na koniec marca 2019 roku.